Budget Inn Danville
36.627114, -79.400269
$$$$|Se på kortetDanville,
USA|
32 billeder
510DKK
32 billeder
32 billeder
32 billeder
32 billeder
32 billeder
Budget Inn Danville
$$$$
Beskrivelse
Budget Inn Danville er et 3-stjernet hotel i Danville med en førstehjælpskasse og en ildslukker. Stedet ligger 5 km fra Danville bymidte og 15 km fra Danville lufthavn.
Beliggenhed
Der er 93 km til Highpoint.
Værelser
Samtlige boliger har tæppe gulv.
Mad og drikke
Mary's Diner servicere gæster med amerikanske retter og er kun 300 meter væk.
Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 15:00-23:59
indtil 11:00
Faciliteter
Privat parkering er mulig i nærheden gratis.
Der er gratis Trådløst internet .
Anden information
Børn & ekstra senge
Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt.
Bygning
Antal værelser:6
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!
Værelser & Tilgængelighed
66 billeder
Dobbeltværelse
-
Værelsesstørrelse:
19 m²
-
Sengemuligheder:Dobbeltsenge
-
Varme
-
Klimaanlæg
værelsesoplysninger +
55 billeder
Værelse med en kingsize-seng
-
Værelsesstørrelse:
19 m²
-
Sengemuligheder:Kingsize-seng
-
Varme
-
Klimaanlæg
værelsesoplysninger +
Vigtige oplysninger om Budget Inn Danville
| 💵 Laveste værelsespris <br /> | 510 DKK |
| 📏 Afstand til centrum | 4.6 km |
| ✈️ Afstand til lufthavn | 11.0 km |
| 🧳 Nærmeste lufthavn | Danville lufthavn, DAN |
Beliggenhed
Adresse
Adressen er blevet kopieret.
1228 Piney Forest Road,
Danville,
Virginia,
USA,
24540
,Virginia
Se på kort
1228 Piney Forest Road,
Danville,
Virginia,
USA,
24540
,Virginia
- Populære seværdigheder
- I nærheden
- Restauranter
- Hoteller i nærheden
Museum
Tank Museum
2.3
km
Milepæl
Skatetown of Danville
640 m
Milepæl
Nor-Dan Church of Christ
660 m
Milepæl
Northview Presbyterian Church
680 m
Milepæl
Melville Avenue Church
1.0
km
Milepæl
One Accorn Church
1.2
km
Milepæl
Tiny Town Golf
1.4
km
Kirke
The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints
1.4
km
Kirke
North Main Baptist Church
1.5
km
Kirke
Trinity United Methodist Church
2.1
km
Milepæl
Trinity Church
2.1
km
Milepæl
Third Avenue Congregational Christian Church
2.2
km
Milepæl
Cathedral of Praise Assembly of God Church
2.5
km
Kirke
Woodberry Hills Baptist Church
2.5
km
Milepæl
First Pentecostal Holiness Church
2.7
km
Kirke
Vance Street Missionary Baptist Church
3.0
km
Milepæl
Mill Creek Church
3.0
km
Milepæl
Mount Olive Church
3.1
km
Museum
Danville Science Center
5.0
km
Milepæl
Sherwood Shopping Center
3.1
km
Milepæl
Saint Lukes United Methodist Church
3.2
km
Kirke
First Baptist Church
3.2
km
Milepæl
Holy Church
3.3
km
Milepæl
Grace Methodist Church
3.4
km
Kirke
Mount Olivet Church
3.5
km
Milepæl
Claiborne Street Primitive Baptist Church
3.5
km
Kirke
Moffett Memorial Baptist Church
3.6
km
Milepæl
First Pilgrim Church
3.6
km
Milepæl
Christian Fellowship Church
3.6
km
Milepæl
Calvary Church
3.7
km
Nor-Dan Church of Christ
660 m
Northview Presbyterian Church
680 m
Skatetown of Danville
770 m
Restaurant
Mary's Diner
260 m
Restaurant
Burger King
440 m
Restaurant
Holy Grounds Cafe and Gathering Place
460 m
Restaurant
Romi's Subs
680 m
Restaurant
Biscuitville
850 m
Restaurant
Wendy's
790 m
Anmeldelser om Budget Inn Danville
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Ofte stillede spørgsmål om Budget Inn Danville
Er der nogen turistattraktioner i nærheden af det 3-stjernede Budget Inn Danville?
Tank Museum samt Danville Museum of Fine Arts and History er blandt de bedst bedømte steder, der er tilgængelige henholdsvis 5 og 15 minutters kørsel fra det 3-stjernede Budget Inn Danville.
Hvilken lufthavn er tættest på et Budget Inn Danville?
Den nærmeste lufthavn til et Budget Inn Danville er lufthavnen Danville (15 km), og den kan nås med en 15-minutters biltur.
Kan vi forvente, at en lufthavnsbus bringer os til Budget Inn Danville hotel?
Shuttle som tager dig til Budget Inn Danville hotel med en 15-minutters biltur er blandt de tjenester, som overnatnimgsstedet tilbyder. Informer venligst hotellets personale om dit forventede ankomsttidspunkt.
Kan vi parkere vores bil på det Budget Inn Danville?
Ja, du kan efterlade din bil i en parkeringsplads i nærheden på det Budget Inn Danville
Hvad er bookingpriserne på det 3-stjernede Budget Inn Danville hotel?
Priserne på det 3-stjernede Budget Inn Danville hotel starter fra 77$.
Hvilke betalingsmetoder accepteres i Danville hotellet?
Betalingsmetoder i Danville hotellet inkluderer:
- kontant
- Mastercard
- Visum
- American Express
Hvilke værelsestyper er tilgængelige på et Budget Inn Danville hotel?
Et Budget Inn Danville hotel tilbyder sådanne typer værelser som Dobbeltværelse og Værelse med en kingsize-seng.
Hvilke faciliteter er inkluderet i værelserne på Budget Inn Danville?
Hvert værelse på Budget Inn Danville inkluderer et strygejern med strygebræt, strygefaciliteter og klimaanlæg for gæsternes komfort.
Turister fra Danmark bor ofte på disse overnatnignssteder. Overvej dem til din næste rejse.
Mysig Timmerstuga Med Utsikt Oever Tandadalens Anlaeggningar: | 24 anmeldelser | 2120.15 DKK / nat
Aj Chocolate Vilnius: | 2504 anmeldelser | 412.43 DKK / nat
Polis Of Naxos Stylish Suites: | 165 anmeldelser | 1688.38 DKK / nat
Parque Don Jose Apartment: | 37 anmeldelser | 489.76 DKK / nat